Bize Ulaşın | Kullanıcı Girişi

28 Nisan
10:49
Gaziantep Üniversitesi

TEKNOPARKLAR GAZİANTEP BULUŞMASI-2016

Ülkemizin önde gelen Teknoparkları ve bu Teknoparklarda yer alan firmalar 28 Nisan 2016 Perşembe günü Gaziantepli sanayicilerle buluşacak.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın da katılımlarının beklendiği ve Gaziantep Teknoparkının da katılımıyla 10 teknopark ve 65 firmanın yer alacağı buluşma, Gaziantep Üniversitesindeki büyük toplantı ve fuaye alanında yapılacak.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK), ve Gaziantep Üniversitesi-Teknopark işbirliği ile yapılacak olan organizasyon ile sanayicilerle teknolojik bilgi alışverişi yapılması, yeni işbirliği fırsatlarının araştırılması ve bölgemizde teknolojik değer oluşturulması amaçlanıyor.

Gaziantep Üniversitesi’nin geniş fuaye alanında kurulacak masalarda kendi çalışmalarını sergileme imkanı bulacak olan teknopark firmaları, ileri teknolojiyi yakalamak isteyen Gaziantepli firmalar içinde potansiyel işbirliği imkanı sağlayacak. Ayrıca üniversite ve teknoparklarla iletişimi ve işbirliğini sürekli tutmak, teknoparklarda yapılan çalışmaları yakından takip edebilme açısından da ülkemizde ilk defa Gaziantep’te yapılacak olan geniş katılımlı “Ar-Ge Sanayi Buluşması”, Gaziantepli sanayicilerin ufkunu açacak ve vizyonunu geliştirecek.
Teknoparkların bu ortak buluşmasında, TÜBİTAK Marmara Teknokent (MARTEK), Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TGB), Düzce Teknopark, Gebze OSB Teknopark, İstanbul Üniversitesi TGB, Kocaeli Üniversitesi TGB, Sakarya Üniversitesi TGB, Teknopark İstanbul, Ulutek TGB ve Gaziantep Üniversitesi Teknopark yer alacak.
Organizasyon sırasında, TÜBİTAK Marmara Teknokent’te yer alan ve Türkiye’nin ilk ve tek İş makinesi simülatörünü üreten Sanlab Simulatör firması tarafından forklift eğitimi verilen Türk ve Suriyeli kadınlardan oluşan 30 bayan kursiyere de sertifikaları verilecek.
Organizasyona katılacak firmalarla ilgili ayrıntılı bilgileri aşağıdaki “Katılım Sağlayan Firmalar” pdf kataloğunda ve “Teknoparklar Gaziantep’te-2016” listesinde bulabilirsiniz.

Bu firmalarla birebir görüşme yapmak isteyenlerin aşağıdaki "Teknoparklar B2B" görüşme formunu doldurarak en geç 25 Nisan 2016 tarihine kadar odamıza göndermesi gerekmektedir.